Low Carb Jew

 

Táto sekcia je pre tých, ktorí sa tak ako ja stravujú low carb a samozrejme nie len pre nich. Nie je nič jednoduché byť Židom a zároveň sa takto stravovať. Nízkosacharidová strava znamená žiadna obilná múka, cukor, ryža a tak ďalej... Židovská kuchyňa je toho tak trochu opakom a je teda very high carb. Rozhodla som sa sem moje obľúbené recepty každopádne zaradiť, lebo viem, že by mohli niektorých inšpirovať k zdravšiemu, ale stále chutnému spôsobu života. Pokúsim sa vymyslieť recepty, ktoré by približovali židovskú kuchyňu a low carb stravovanie. Taký barches bez múky, to si ešte neviem predstaviť, ale skúsim to.

 

 

Arašidový fudge

Arašidy sú častou témou u low carberov. Niektorí ich uznávajú, iní odsudzujú. Ja s arašidmi problém v rámci môjho low carb životného štýlu nemám. Arašidové maslo kupujem v bio kvalite a bez prísad, samozrejme bez cukru.

Zapečená zelenina (M)

 

Tento slaný koláč je low carb, alebo zdravšou a bezlepkovou verziou môjho klasického slaného koláča. Postup je veľmi podobný, nepoužijeme ale žiadne cesto na vyloženie formy. Môžete si ho pripraviť z brokolice, cukety, karfiolu, kalerábu, hrášku, špenátu, póru atď.

Chocolate fudge

Príprava tohto dezertu je extrémne jednoduchá. Za pár minút máte všetko nachystané a za hodinku v mrazničke je dezert hotový.  Po jeho ochutnaní neuveríte, že je low carb.

 

Tiramisù guličky

 

Môj obľúbený low carb dezert. Rýchly a výborný. Pritom vôbec nepocítite, že je low carb. Hotové guličky skúste dať na hodinku do mrazničky.

 

Na zlepšenie našich služieb používa táto stránka súbory cookies